Spojrzeć oczyma najemcy.

Oferta nieruchomości na wynajem jest w chwili obecnej wyjątkowo obszerna – duża w tym zasługa inwestorów indywidualnych, którzy na rynek najmu wystawili znaczną ilość nieruchomości na wynajem, zarówno w postaci pełnowymiarowych mieszkań, jak i tych podzielonych na pokoje w tzw. mikroakademikach czy mikrokawalerki.

Dzięki tak dużej ofercie, najemca nie ma praktycznie problemu z wyborem jak najbardziej optymalnego rozwiązania, dopasowanego do własnych potrzeb.

Rozpoczynając swoje poszukiwania, najlepiej skupić się na kilku wybranych aspektach idealnego lokum, które idealnie wpasuje się w nasze oczekiwania.


Lokalizacja względem miejsca pracy, bądź uczelni, dostępna infrastruktura w najbliższej okolicy czy konieczność korzystania z miejsca parkingowego lub komórki lokatorskiej, również będą mieć wpływ na zawężenie pola poszukiwań mieszkania na wynajem.

Kolejnym etapem jest standard i jakość wykończenia wnętrza, a w przypadku mieszkania z współlokatorami, dostęp do kuchni oraz części sanitarnej. Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z szybkiego łącza internetowego.

Ostatnim etapem jest określenie kosztów związanych z najmem. Na rynku jest kilka przyjętych form rozliczania najmu. Znajdziemy zarówno oferty, które wyszczególniają oddzielnie każdą pozycję jak czynsz, media, internet, etc., jak i określające stałą, zryczałtowaną kwotę najmu – wybór najwygodniejszej formy zależy już wtedy od najemcy.

Dzięki współpracy z profesjonalną agencją nieruchomości, najemca ma możliwość otrzymania  wsparcia oraz doświadczenia lokalnego agenta nieruchomości, który dzięki bardzo dobrej znajomości rynku, potrafi dokonać zarówno weryfikacji potencjalnych ofert względem oczekiwań, jak i zadba o interesy najemcy, przedstawiając rzetelnych wynajmujących i sprawdzone nieruchomości.#biurnieruchomosci #agencjanieruchomosci #nieruchomosci #wynajem #najem #mieszkanie #mieszkania #jakwynajac #inwestowanie #najem #długoterminowy #krótkoterminowy #rynek #pierwotny #wtórny #katalog #wyszukiwarka #inwestornieruchomosci #przeprowadzka