Nieruchomości premium w Polsce

Nieruchomości luksusowe to w Polsce wciąż trend, który stopniowa, aczkolwiek systematycznie rośnie każdego roku.
Są one nabywane zarówno pod względem zaspokojenia potrzeb własnych, jak również inwestycyjnie – dzięki ukierunkowaniu się na ten segment najmu, właściciel ma możliwość wyróżnić swoją ofertę oraz osiągnąć wyższa stopę zwrotu względem bardziej popularnych segmentów.

Najczęściej, z ofertą luksusowych apartamentów spotkamy się na nowoczesnych osiedlach lub w coraz bardziej docenianych, odrestaurowanych kamienicach z najlepszymi adresami w ścisłym centrum. Należy podkreślić, ze nie są one typowymi inwestycjami deweloperskimi.
Strefa wellness oraz SPA, tereny zielone, inteligentne zarządzanie apartamentem czy recepcja z dedykowanym concierge, nie są niczym wyjątkowym.

Nieruchomości luksusowe to również część oferty znajdująca się w tzw. miejscowościach wypoczynkowych. Trójmiasto, Kraków czy Zakopane – lokalne biuro nieruchomości na pewno zaproponuje kilka ciekawych ofert z uwzględnieniem wytycznych nabywcy jak np. spokojna i cicha okolica z bezpośrednim dostępem do wybrzeża.

Nieruchomości luksusowe mogą być również nabywane w lokalizacjach typowo zdrowotnych, gdzie jest możliwość zapewnienia zabiegów o charakterze uzdrowiskowym czy leczniczym – wszystko oczywiście w wykonaniu i standardzie premium.

Wśród rozbudowanej oferty nieruchomości luksusowych, warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę rezydencji oraz obiektów zabytkowych.

Należy jednak pamiętać, że ten typ nieruchomości rządzi się już innymi prawami i obowiązkami po stronie właściciela, który często może być zmuszony do otrzymania zgody na realizacje swoich planów od konserwatora zabytków.
#biuronieruchomosci #biuro #nieruchomosci #agencjenieruchomosci #agencjenieruchomosci #inwestowanie #inwestorzy #nieruchomoscipremium #nieruchomosciluksusowe #luksus #agentnieruchomosci
foto: Unsplash Zana Lee