Biuro nieruchomości. Dlaczego warto skorzystać.

Są tylko dwie możliwości – sprzedać samemu lub zaangażować w ten proces doświadczone biuro nieruchomości.
I choć sprzedaż bezpośrednia wydaje się bardziej “opłacalna”, nie można oprzeć się stwierdzeniu – “to zależy”.

Niekwestionowanym atutem biura nieruchomości jest możliwość prezentacji oferty w systemie MLS dostępnym tylko dla pośredników. Jest to system wymiany ofert pomiędzy biurami, oznaczający, że oferta sprzedającego trafia bezpośrednio do agentów, którzy mogą ja zaproponować swoim Klientom. W skuteczny sposób pozwala to oszczędzić czas przeznaczony na prezentację oferty z wykorzystaniem portali ogłoszeniowych.

Biuro nieruchomości to również obiektywne podejście do transakcji. Obecni właściciele nieruchomości, związani z nią emocjonalnie, często nie mają możliwości spojrzenia na nią w sposób obiektywny, aby optymalnie przygotować ją pod oczekiwania oglądających zainteresowanych.

Dzięki agencji, sprzedający ma możliwość zapoznania się z opinią i rzetelną wycena danej nieruchomości. Tzw. “cena życzeniowa” sprzedajacego, w wielu przypadkach nie ma nic wspólnego z ceną transakcyjną podczas podpisywania umowy ostatecznej w kancelarii notarialnej.

Również doświadczenie biura nieruchomości w kwestiach negocjacyjnych może okazać się czynnikiem determinującym powodzenie całego przedsięwzięcia.

Jednak, żaden z argumentów nie jest tak przekonujący jak oszczędność czasu. Dzięki agentowi nieruchomości nieruchomość trafia na rynek szybciej, opis jest przemyślany z uwidocznieniem atutów nieruchomości, a profesjonalnie zrobiona sesja oraz home staging, zdecydowanie zwiększą szanse na szybkie domknięcie transakcji.

#biuronieruchomosci #biuro #nieruchomosc #agencja #agencjenieruchomosci #agentnieruchomosci #homestaging #sprzedazmieszkania #sprzedacmieszkanie